.
Procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19 obowiązujące na terenie Szkoły Podstawowej im.Straży Granicznej w Łazach od 1 września 2020 r.
.
Procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19 obowiązujące na terenie Szkoły Podstawowej im.Straży Granicznej w Łazach od 1 września 2020 r.
Dyrektor szkoły zaprasza na spotkania z wychowawcami klas, które odbędą się w salach poszczególnych oddziałów klasowych 1.09.2020r. o godz.9.00.
Uczniowie klas 0 - 8 wchodzą na teren szkoły samodzielnie i udają się do swoich sal. Opiekunowie pozostają przed budynkiem zachowując dystans społeczny oraz zasłaniając usta i nos.Przed wejściem dezynfekujemy ręce. Na terenie szkoły ( przed budynkiem także) zakładamy maseczki ( przyłbice) zasłaniając okolice ust i nosa. Uczniowie po zajęciu miejsca w klasie mogą zdjąć swoje maseczki ( przyłbice).
23 czerwca w Szkole Podstawowej im. Straży Granicznej w Łazach odbyło sie wręczenie nagród dla uczniów bioracych udział w wojewódzkim etapie X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła, w ramach działań prewencyjnych na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i rolniczych chorób zawodowych, dziesiątą, jubileuszową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”.
Uczniowie szkoły w Łazach wkonali piękne pracę plastyczne, w których zwrócił uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym, a także ukazali jak bezpiecznie należy bawić się na terenie gospodarstwa rolnego. Prace uczniów zostały doceniona przez jury konkursu. Uczeń klasy I Miłosz Widzisz, otrzymał II miejsce w wojewódzkim etapie konkursu. Wyróżnieni zostali również: Zuzanna Buczkowska ( klasa I), Anna Kominko ( klasa I), Martyna Stefaniszyn ( klasa III) oraz Fabian Zołotnik ( klasa V).
Wręczenie dyplomów oraz nagród miało miejsce 23 czerwca. Dokonał tego Pan Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno oraz Pan Stanisław Kojder, dyrektor szkoły. Obecni byli również nagrodzeni uczniowie wraz z rodzicami.
Jesteśmy dumni z sukcesu uczniów, cieszymy się bardzo i serdecznie gratulujemy. Życzymy, aby zdobyte wyróżnienia motywowały do pielęgnowania zainteresowań artystycznych.
Kiedy wydaje się,że wszystko się
skończyło,
wtedy dopiero wszystko się zaczyna.
Z okazji Dnia Dziecka dyrektor, nauczyciele i pracownicy szkoły składają naszym kochanym uczniom najlepsze życzenia.
Wśród wytycznych, które są obowiązkowe, podkreślone zostały w szczególności kwestie dotyczące zachowania społecznego dystansu oraz dezynfekcji, w tym:
1 czerwca 2020 r. rozpoczynają się w szkole konsultacje dla uczniów wszystkich klas. Celem konsultacji jest wyjaśnienie trudnych treści lekcyjnych, usystematyzowanie zdobytej już wiedzy, utrwalenie i powtórzenie opanowanego materiału.
Konsultacje są nieobowiązkowe, mogą uczestniczyć w nich uczniowie, którzy wyrażą taką chęć, potrzebę. Konsultacje obejmują wszystkie przedmioty szkolne, będą odbywały się zgodnie z ustalonym harmonogramem.
Uczniowie uczestniczący w konsultacjach oraz ich rodzice zobowiązani są do zapoznania się z procedurami higienicznymi dotyczącymi organizacji konsultacji, a także do ich bezwzględnego przestrzegania. Wszystkie potrzebne informacje, odpowiedzi na pytania można uzyskać od nauczycieli prowadzących konsultacje lub od wychowawców klas.
Uczeń naszej szkoły Miłosz Widzisz laureatem wojewódzkiego etapu X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła, w ramach działań prewencyjnych na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i rolniczych chorób zawodowych, dziesiątą, jubileuszową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”.
Uczeń klasy I Miłosz Widzisz wykonał piękną pracę plastyczną, w której zwrócił uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym, a także ukazał jak bezpiecznie należy bawić się na terenie gospodarstwa rolnego. Praca chłopca została doceniona przez jury konkursu – Miłosz otrzymał II miejsce w wojewódzkim etapie konkursu.
Jesteśmy dumni z sukcesu Miłosza, cieszymy się bardzo i serdecznie gratulujemy. Życzymy, aby zdobyte wyróżnienie motywowało go do pielęgnowania zainteresowań artystycznych, a innych zachęciło do dodatkowej pracy.
Drodzy Rodzice!
Od dnia 25.05.2020 r. istnieje możliwość zorganizowania w szkole zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Rodziców, którzy wyrażą chęć zgłoszenia dziecka na zajęcia do szkoły, proszę o przekazanie telefonicznie tej informacji wychowawcy klasy, do czwartku 21.05.2020 r. (najpóźniej) do godz. 12.00.
Proszę, aby przed podjęciem decyzji o zgłoszeniu dziecka na zajęcia do szkoły zapoznali się Państwo z wytycznymi GIS, MEN oraz MZ ( dostepne są one na stronie internetowej Szkoły) oraz uwzględnili wszystkie jej konsekwencje, a także to, że w szkole będą obowiązywać restrykcyjne procedury ( m. in.: obowiązkowe badanie temperatury, brak jakichkolwiek oznak chorób, zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób, od rówieśników przebywających w tej samej grupie, częste mycie i dezynfekowanie rąk, ograniczenie w poruszaniu się po szkole, brak kontaktu uczniami z pozostałych klas).
Szczegółowe wytyczne dotyczące przebywania dziecka w szkole, konieczne oświadczenia i instrukcje zostaną przekazane Państwu po ewentualnym wyrażeniu zgody na udział dziecka w zajęciach.
Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.
Informujemy, że kształcenie na odległość w szkołach zostało przedłużone do 26 kwietnia br. W związku z tym kontynujemy w naszej szkole nauczanie zdalne.
Wiosenna przerwa świąteczna trwa
od 9 do 14 kwietnia 2020 r.
Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjny w następujących terminach:
Uczniowie:
Po pobraniu materiałów ze strony CKE lub OKE kRAKÓW – rozwiązujecie zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę formie, czyli na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania. Najlepiej na język polski kartka w linię, na matematykę w kratkę. Może też być to zwykła biała kartka - format A4.
Swoje rozwiązania wykonujecie czarnym długopisem.
Na matematykę przygotujcie linijkę, kalkulator jest niedozwolony.
Czas trwania egzaminu:
j. polski – 120 minut
matematyka – 100 minut
j. angielski – 90 minut
Pamiętajcie, aby pracować samodzielnie.
Liczymy na waszą uczciwość.
Aktualne zagadnienia dla uczniów znajdują się w zakładce Nauczyciele. Szukacie nazwiska nauczyciela i własnie tam będą materiały z danego przedmiotu.
W związku z wprowadzeniem kształcenia na odległość, informujemy, że od dnia 25.03.2020r.nauczyciele naszej szkoły będą prowadzić z uczniami lekcje zdalne przy pomocy form przekazu: strona internetowa naszej szkoły, aplikacja Messenger, e-mail, rozmowa telefoniczna,sms,platforma e-podręczniki oraz aplikacja Google Classroom. Lekcje będą się odbywały według nowego planu zajęć, który zostanie podany w najbliższym czasie do informacji.
Prosimy o śledzenie wiadomości na naszej stronie oraz Facebook - Szkoła Podstawowa w Łazach.
Jak skutecznie mobilizować się do nauki w domu?
PLANUJ ! Wstawaj codziennie o tej samej porze. Rytm dnia pomaga się dobrze zorganizować. Wypracuj schemat działania- pobudka, śniadanie np. o godz. 800, od 900 do 1000 nauka (wykonywanie zadań) np. z j. polskiego, od 1015 do 1100
z matematyki, 1100-1200 przerwa – odpoczynek, drugie śniadanie itd.
ZAPISUJ ! Skorzystaj z planera dnia / tygodnia.
Wypisz przedmioty, których będziesz się uczyć danego dnia oraz czas, jaki na to przeznaczasz.
PRZYGOTUJ SIĘ ! Zadbaj o porządek na biurku, usuń przedmioty, które Cię rozpraszają i przewietrz pokój. Wyłącz komórkę i telewizor.
RÓB PRZERWY ! Gdy poczujesz zmęczenie lub dekoncentrację, zrób krótką przerwę, wstań, pogimnastykuj się, zaczerpnij świeżego powietrza. Unikaj korzystania z telefonu w trakcie przerwy – to wciąga i ciężko będzie Ci wrócić do nauki.
ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJ ! Pij dużo wody (mózg to lubi),
jedz regularnie i często. Pamiętaj o zdrowych przekąskach (warzywa, owoce). Unikaj słodyczy i słodkich napojów.
NIE PANIKUJ ! Sytuacja jest wyjątkowa, trudna
i niecodzienna, ale postaraj się zachować spokój. Jesteś
w domu właśnie po to, abyś mógł czuć się bezpiecznie.
Wbrew pozorom bardzo wiele zależy od Ciebie:
Pamiętaj nie jesteś sam. Potrzebujesz pomocy zwróć się do nauczyciela.
Powered by aSc EduPage