Uczniowie klas VII,VIII i III gimnazjum brali udział w spotkaniu z Anitą Polakowską – dziewczyną z czekanem.
Opowiadała o swojej pasji jaką są podróże i wspinaczka. Z 46 szczytów państw Europy zostało jej do zdobycia tylko 6. Będzie wtedy pierwszą Polką , która zdobędzie Koronę Europy. Swoje siły sprawdziła też na wyprawie na najwyższy szczyt w Afryce-Kilimandżaro.
Z uśmiechem na twarzy opowiadała jak wygląda taka górska wyprawa, jak trzeba się do niej przygotować, co zabrać ze sobą.
Uczniowie z zaciekawieniem słuchali jej opowieści i na pewno zrozumieli, że WARTO MIEĆ MARZENIA.
„Kwiaty za serce. Serce tak ludzkie,
że zawsze nas wszystkich rozumiało”
15 października w naszej szkole przeżywaliśmy podwójną uroczystość: świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz nasze ostatnie oficjalne spotkanie z Panią Joanną Petynią, długoletnią nauczycielką języka polskiego, która przeszła na zasłużoną emeryturę.
Uczniowie, pod kierownictwem Pań: Magdaleny Wojciechowskiej i Beaty Kołcz, przygotowali niesamowitą akademię, która przepełniona była podziękowaniami i życzeniami dla Pani Asi. Wzruszona adresatka wysłuchała ich siedząc na specjalnie przygotowanym tronie. Piosenki i wiersze przeplatane były kolejnymi niespodziankami i prezentami. Szczególne wrażenie zrobiła prezentacja multimedialna dedykowana Pani Petyni.
Część druga uroczystości skierowana była do wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Uczniowie dziękowali za pracę, uśmiech i dobre serce oraz życzyli cierpliwości i satysfakcji.
Na zakończenie wszyscy uczniowie ustawili się do pamiątkowego zdjęcia z Panią Asią. Mamy nadzieję, że będzie nas Ona często odwiedzała i jeszcze niejednokrotnie weźmie udział w szkolnej uroczystości!
Dnia 11 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z Marszałkiem Sejmu Panem Markiem Kuchcińskim. Podczas wizyty towarzyszyli mu: Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar, Starosta Powiatu Jarosławskiego Tadeusz Chrzan, kandydat do Sejmiku Województwa Podkarpackiego dr Andrzej Ćwierz oraz Radny Powiatu Jarosławskiego Marek Kisielewicz. Spotkaniu przewodniczył radny Pan Jan Fusiek. Obecni w szkole przedstawiciele władz podsumowali przeprowadzone w naszym regionie inwestycje, podkreślając istotną rolę szkoły i konieczność inwestowania w oświatę. Nie obyło się bez zapowiedzi przyszłych działań na terenie Łazów – w tym rozpoczęcia odnowienia ogrodzenia i parkingu przy szkole.
Po części oficjalnej, Pan Marszałek wraz z towarzyszącymi mu przedstawicielami lokalnych władz udali się na skromny poczęstunek, co stworzyło okazję do obejrzenia budynku szkoły.
Mamy nadzieję, że nasza szkoła jeszcze niejednokrotnie będzie miała zaszczyt gościć tak znamienite osobistości,
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łazach, nauczyciele oraz uczniowie, składają serdeczne podziękowania
Panu Andrzejowi Wójtowicz
za okazaną pomoc.
Współpraca daje nam powody do wyrażenia naszej wdzięczności w słowach podziwu dla Pana bezinteresowności i życzliwości.
Link do filmu TVP3 „Wprowadzamy zmiany” Gmina Radymno.
https://rzeszow.tvp.pl/26165135/wprowadzamy-zmiany
Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” Józef Piłsudski.
Pamiętając o słowach wybitnego Polaka, 23 września mieszkańcy Łazów rozpoczęli obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą za Poległych w Kościele Parafialnym, odprawiona przez ks. Ryszarda Buryłę oraz pochodzącego z Łazów ks. Józefa Filę. Następnie zaproszeni goście i mieszkańcy udali się w uroczystym pochodzie na plac przy Remizo-świetlicy, gdzie odsłonięto i poświęcona tablicę upamiętniającą odzyskanie niepodległości oraz figurę świętego Floriana – patrona strażaków. Przedstawiciele władz, przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP w Sośnicy, złożyli pod tablicą wiązanki. Kolejnym punktem programu były przemówienia wygłoszone przez zaproszonych gości, których powitał gospodarz obiektu p. Jan Fusiek, Przewodniczący Rady Gminy Radymno. Następnie głos zabrała p. poseł Anna Schmidt-Rodziewicz oraz p. Anna Huk radna Sejmiku Wojewódzkiego, która odczytała list Władysława Ortyla Marszałka Województwa Podkarpackiego. List został przekazany na ręce gospodarza gminy – p. Wójta Bogdana Szylara, który również wygłosił przemówienie odwołujące się do wartości, które powinny być bliskie każdemu patriocie: „Bóg, Honor, Ojczyzna”.
Po części oficjalnej przyszła kolej na występy artystyczne, które rozpoczęły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Łazach. program przygotowany przez panie: Martę Łamasz i Alicję Rożek-Gliniany oparty był na „Legendzie żeglarskiej” Henryka Sienkiewicza. Pełen emocji i wymownych symboli spektakl urzekł zgromadzoną publiczność. Kolejne, równie wspaniałe występy (mieszkańcy DPS w Sośnicy, Zespół Pieśni i Tańca Ostrowiacy oraz zespół muzyczny z Przemyśla), były nagradzane gromkimi brawami. Uroczystość zakończyła wspólna zabawa przy muzyce i licznych atrakcjach przygotowanych zarówno dla młodszych, jak i tych starszych mieszkańców gminy.
Wspólne chwile refleksji, ale i radości, na długo zostaną w pamięci zgromadzonych. A tak często przytaczane tego dnia słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” z pewnością będą powracać do nas nie tylko czasie wielkich uroczystości, ale i w życiu codziennym.
Dnia 8 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Straży Granicznej w Łazach odbyły się warsztaty z doradztwa zawodowego prowadzone aktywnymi metodami w oparciu o gry, procesy, symulacje. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy III gimnazjum ze szkoły w Łazach oraz z Chotyńca. Warsztaty były prowadzone przez doradcę zawodowego panią Justynę Fusiek, która uczestniczy w innowacyjnym projekcie „Twój osobisty GPS” opracowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy ExploRes z Rzeszowa.
Zajęcia były podzielone na trzy moduły:
Uczniowie uczestnicząc w różnych grach, pracach w grupach dochodzili do wniosku, że przy wyborze szkoły, a w przyszłości zawodu powinni się kierować swoimi zainteresowaniami, rozwijać swoje pasje. Jeśli naszym jedynym celem będzie zarabianie pieniędzy to w krótkim czasie może okazać się, że nasza praca nie sprawia nam radości i chodzimy do niej tylko po to, aby otrzymać wypłatę. Poprzez udział w drugiej części zajęć uczestnicy dostrzegli jak ważna jest współpraca w życiu. Nie można postrzegać otaczającego nas świata tylko jako „areny do rywalizacji”. Jeśli będziemy w życiu szukać korzyści kosztem innych to doprowadzi nas to przegranej.
Celem udziału w trzecim module było uruchomienie kreatywności i pracy zespołowej poprzez tworzenie przez uczniów pomysłów na założenie firmy w oparciu o ich zainteresowania i marzenia.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łazach oraz Chotyńcu mieli okazję poznać się nawzajem, znaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach i predyspozycjach oraz uwierzyć w to, że warto jest marzyć i rozwijać swoje zainteresowania.
Na koniec warsztatów po słodkim poczęstunku uczniowie z Chotyńca zwiedzali szkołę w Łazach, poznawali innych uczniów oraz nauczycieli.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastyczno – językowym „Zabytki regionu Saksonii”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie. Do konkursu uczniów przygotowały panie: Marta Łamasz oraz Justyna Fusiek. Celem konkursu było m.in. rozwijanie zainteresowań samodzielnego pogłębiania wiedzy o zabytkach i kulturze krajów sąsiadujących z Polską, rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz umiejętności językowych. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną przedstawiającą wybrany zabytek regionu niemieckiej Saksonii oraz przedstawić historię z nim związaną. Drugim zadaniem było rozwiązanie zadania testowego z zakresu znajomości języka niemieckiego i zwyczajów regionu Saksonii .
Wyróżnienie otrzymała Kamila Charysz- uczennica klasy II gimnazjum. Gratulujemy J
W naszej szkole w ramach projektu „Alfa i Omega –Program wsparcia szkół terenu gminy Radymno” zorganizowano kółka zainteresowań. Uczniowie klas 4-7 zdecydowali się na udział przynajmniej w jednym kółku zainteresowań. Do wybory mieli :
- przyrodnicze - prowadzące : P. Anna Adamkiewicz i P. Alicja Rożek-Gliniany ,
- dziennikarskie – prowadząca : P. Magdalena Wojciechowska ,
- szachowe – prowadzący : P. Stanisław Kojder ,
- matematyczne – prowadząca : P. Beata Kołcz ,
- informatyczne – prowadzący : P. Grzegorz Zubrzycki ,
- teatralne – prowadząca : P. Małgorzata Skrzyszewska ,
- dla klas 1-3 – prowadzące : P. Małgorzata Skrzyszewska, P. Katarzyna Wasieczko oraz P. Barbara Kojder .
W czasie zajęć – kółek możemy korzystać z atrakcyjnych pomocy dydaktycznych takich jak: tablica interaktywna, komputery, mikroskopy i różne przyrządy chemiczne i przyrodnicze, dyktafony, aparat fotograficzny oraz różne gry planszowe i wiele innych.
Dzięki uczestnictwu w kółkach, możemy rozwijać swoje zainteresowania, umiejętności, zdobywać różne dodatkowe informację, rozwijać kreatywność, zdobywać umiejętność wyrażania własnych opinii, zdań, pomysłów oraz współprac owaćw grupie.
uczniowie
„Niechaj babcia i dziadziunio sto lat nam żyją!”
W Szkole Podstawowej w Łazach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją wpisaną na stałe w kalendarz szkolnych uroczystości. Święto seniorów to przecież dzień niezwykły nie tylko dla nich samych, ale także dla ich wnucząt oraz dla całej społeczności szkolnej i lokalnej. To czas pełen wzruszeń, uśmiechu i radości.
Dnia 26 stycznia 2018 roku w szkole odbyła się ta wspaniała uroczystość. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się wszyscy zaproszeni goście, których serdecznymi słowami przywitał Pan Dyrektor Stanisław Kojder.
Następnie uczniowie – aktorzy szkolnego kółka teatralnego zaprezentowali przedstawienie pt. „ Zagubiona babcia”. Była to historia Stasia, który poszukując swojej zaginionej babci, odwiedzał tajemnicze miejsca. Spotykał w nich krasnoludki, królewny, anioły, baletnice i pirata. Wszystkie te spotkania i rozmowy z poznanymi bohaterami sprawiły, że z egoistycznego, wygodnego oraz niesfornego chłopca, przemienił się odważnego, posłusznego i gotowego do poświęceń dla innych młodego mężczyznę. Przygotowany teatrzyk zwrócił uwagę widzów na to, jak ważna w życiu człowieka jest obecność bliskich osób, którym należy poświęcać czas, okazywać zrozumienie, wsparcie, pomoc, szacunek i wdzięczność.
W kolejnej części uroczystości dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I, II i III szkoły podstawowej wyśpiewali dla babć i dziadków wesołe piosenki, a także wyrecytowali wzruszające wiersze. Uczniowie poprzez wiersz, piosenkę i taniec wyrazili kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękowali za trud włożony w opiekę i wychowanie.
Na koniec wnuczęta obdarowały swoich dziadków przygotowanymi własnoręcznie upominkami – laurkami, papierowymi kwiatami oraz kolorowymi obrazkami. Dziadkowie i wszyscy zaproszeni goście częstowali się kawą, herbatą i domowym ciastem. Wyrazy wdzięczności i podziwu przekazali pan Jan Fusiek – Przewodniczący Rady Gminy Radymno oraz proboszcz parafii Łazy-Moszczany ksiądz Ryszard Buryło, którzy zabrali głos po obejrzeniu występu uczniów.
Spotkanie upłynęło w ciepłej, miłej i serdecznej atmosferze. Dzień ten dał wszystkim wiele radości i szczęścia, a także zapewnił wiele dobrych przeżyć, które na długo zostaną w pamięci.
Na szkolnych kartach kalendarza 6 grudnia wpisane jest niecodzienne święto. W tym dniu w Szkole Podstawowej im. Straży Granicznej w Łazach co roku gościmy św. Mikołaja.
Na jego przybycie dzieci przygotowywały się cały rok, starając się grzecznie zachowywać. Przed południem dzieci z klas 0 – III zebrały się w pięknie przystrojonej sali. Przybycie św. Mikołaja uświetnił występ w wykonaniu kółka teatralnego ,, Łazik ” pt. ,, Mikołajkowa przemiana”. W ciekawy sposób aktorzy przedstawili chłopca Jasia, który zgubił mamę. Jaś, wyruszając w poszukiwaniu zaginionej mamy na swojej drodze napotyka przeróżne postaci z bajek, które są bardzo smutne.
Nie mogąc znaleźć mamy, którą bardzo kochał, w jego sercu dokonuje się wspaniała przemiana. Już nie pragnie jak na samym początku wielu rzeczy dla siebie. Postanawia napisać nowy list do św. Mikołaja prosząc o potrzebne rzeczy nie dla siebie ale dla napotkanych na swojej drodze bajkowych bohaterów. Ten gest został nagrodzony, Jaś znajduje swoją mamę, która jest bardzo dumna ze swojego syna.
Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim dzieciom, które mogły wyciągnąć również dla siebie pouczające wnioski. Po przedstawieniu od razu niewiadomo skąd zjawił się św.Mikołaj, który zapewne pragnął nagrodzić wspaniałą przemianę Jasia, a przy okazji odwiedzić wszystkich uczniów. Dzieci śpiewem przywitały niecodziennego gościa, pięknie recytowały samodzielnie wyuczone wiersze, a także otrzymały upominek od św. Mikołaja.
Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę życząc św. Mikołajowi szczęśliwej podróży i miłych wrażeń w czasie odwiedzin kolejnych grzecznych dzieci.
Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci.Wizyta tak długo wyczekiwanego gościa jest zawsze dla najmłodszych uczniów ogromnym przeżyciem i wielką radością. Z wypiekami na twarzy oglądali swoje prezenty i opowiadali o wrażeniach towarzyszących spotkaniu ze św. Mikołajem.
Uczniowie klasy 2. Gimnazjum w Łazach wraz z wychowawczynią p. Justyną Fusiek oraz uczniowie klas IV SP i 3. G z Chotyńca z opiekunami wzięli udział w wycieczce autokarowej do zespołu pałacowo – parkowego w Łańcucie. Wycieczka miała miejsce 29 listopada 2017 roku. Celem wyjazdu było zwiedzenie zamku – jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce . Uczniowie mieli okazję zobaczyć: Salę Balową, Jadalnię Wielką, Apartament Chiński, Apartament Paradny, Pokój Bilardowy, Czerwony Korytarz, Galerię Rzeźb, Salę Teatralną i wiele innych pomieszczeń. Uczniowie podczas zwiedzania musieli założyć specjalne kapcie, gdyż podłogi na Zamku w Łańcucie są jednymi z najciekawszych w Polsce z uwagi na kunsztowne wykonanie, wysoką jakość artystyczną, różnorodność, a przede wszystkim jako zespół w pełni zachowany w oryginalnym stanie. Zwiedzający mogli obejrzeć portrety mieszkańców pałacu oraz posłuchać historię pałacu i ich właścicieli – Lubomirskich i Potockich. Kolejnym punktem zwiedzania była Oranżeria- każdy z uczestników mógł podziwiać egzotyczne rośliny, żółwie, rybki i inne zwierzątka. W Stajni i Wozowni wszyscy oglądali kolekcję kilkudziesięciu zabytkowych pojazdów konnych. Ściany Wozowni ozdobione są kolekcją trofeów myśliwskich przywiezionych z podróży do Afryki przez ostatniego właściciela pałacu – hrabiego Alfreda Potockiego.
Na koniec wszyscy udaliśmy się na wspólny posiłek podczas którego uczniowie Szkoły w Łazach mogli zapoznać się z uczniami Szkoły w Chotyńcu.
Z przyjemnością informujemy,że uczeń klasy III gimnazjum
Dominik Kiełbowicz, otrzymał stypendium
Marszałka Województwa Podkarpackiego
z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych.
Wielkie gratulacje.
„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”. Flora Edwards
Klasa II Gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Justyną Fusiek serdecznie dziękują Panu Dyrektorowi, Nauczycielom, Uczniom oraz Rodzicom za ofiarowanie przyborów szkolnych takich jak zeszyty, kredki, bloki rysunkowe, długopisy, ołówki, flamastry, kleje, gumki do mazania, piórniki itp. Wszystkie rzeczy zostały przekazane przez panią Justynę Fusiek Stowarzyszeniu Pomocy Polakom we Lwowie i okolicach- Tońko i Szczepko.
Dziękujemy za okazaną pomoc i pamiętajmy, że Dobro powraca.:)
„Znajdź pomysł na siebie”
„Nie pytaj siebie o to, czego potrzebuje świat. Pytaj siebie, co cię ożywia, a później ruszaj i rób to. Albowiem to, czego potrzebuje świat, to ludzie, którzy stali się żywi.” Harold Whitman
7.11.2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. „Właściwe wybory szansą na życie bez alkoholu i narkotyków” prowadzone przez pana Arkadiusza Nepelskiego- trenera, który zawodowo zajmuje się wspieraniem młodych ludzi w odkrywaniu własnej drogi życiowej. W zajęciach brali udział uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum wraz z panią Justyną Fusiek.
Dwulekcyjne zajęcia miały na celu zainspirować młodych ludzi w proces odważnego zmierzania się z ważnymi decyzjami dotyczącymi kierunku dalszej edukacji oraz wyboru zawodu. Uczniowie uczestnicząc w różnych grach zespołowych, a także pracach indywidualnych zauważyli jak bardzo ważne są ich indywidualne predyspozycje i zainteresowania w wyborze nowej szkoły, a w kolejnym etapie zawodu. Uczestnicy zrozumieli, że praca, która przyniesie im najwięcej korzyści to ta, która będzie ich pasją. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. J
W roku szkolnym 2017/2018 szkoła zakupuje podręczniki
i materiały ćwiczeniowe
dla wszystkich uczniów klas
I-VII oraz IIG-IIIG
Podręczniki oraz ćwiczenia w całości dofinansowane są z funduszy MEN
Rodzice indywidualnie dokonują tylko i wyłącznie zakupu podręcznika do religii
W piątek 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie uczniów klasy III gimnazjum. Proboszcz ks. Ryszard Buryło odprawił uroczystą Mszę Św. i jak zawsze wygłosił piękne kazanie skierowane do naszych uczniów.
Po Mszy Św. wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej gdzie najlepsi uczniowie odebrali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz świadectwa z wyróżnieniem. Uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali pożegnalny program artystyczny, pod kierunkiem p.Anny Wyczawskiej
Słowa podziękowania oraz życzenia wakacyjne do uczniów, rodziców i nauczycieli skierowali dyrektor Stanisław Kojder. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach w celu odebrania świadectw, po czym udali się na wakacyjny wypoczynek.
Międzyszkolny piknik w Radawie "Rosnę zdrowo z Agencją Rynku Rolnego"
W ramach uczestnictwa w programie ,, Owoce i warzywa w szkole”, dzięki udostępnieniu autokaru przez wójta Gminy Radymno Pana Bogdana Szylar, najmłodsi uczniowie z klas I – III wraz z wychowawcami z Zespołu Szkół w Łazach i z Nienowic 07.06.2017r. uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Agencję Rynku Rolnego pod hasłem ,,Rosnę zdrowo z Agencję Rynku Rolnego”. Impreza plenerowa została zorganizowana w pięknej i bardzo atrakcyjnej pod względem turystycznym miejscowości – Radawa, w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.
Bardzo bogaty program zapewnił uczniom różnorodne atrakcje. Uczniowie uczestniczyli w szerokim wachlarzu konkurencji sportowych, biorąc udział w wybranych konkursach indywidualnych i zespołowych. Pod bacznym okiem swoich wychowawców: Małgorzaty Skrzyszewskiej, Katarzyny Wasieczko i Barbary Kojder uczniowie z Zespołu Szkół w Łazach uczestniczyli w kilku konkurencjach: piosenka o zdrowiu, przeciąganie liny, tor przeszkód oraz hula hop – kto najdłużej kręci. W konkursie na przeciąganie liny uczniowie byli nie do pobicia. Konkurując z kilkoma szkołami zajęli I miejsce. Natomiast uczniowie z Zespołu Szkół w Nienowicach pod opieką swoich wychowawców: pani Renaty Koralewicz i Ewy Majewskiej - Baran brali udział w rzucie do celu i na odległość, przeciąganiu liny, turnieju piłki nożnej, torze przeszkód oraz w zgadywankach owocowo – warzywnych.
Po wysiłkach sportowych wszyscy zostali poczęstowani smakołykami przygotowanymi z owoców i warzyw. Szkoły uczestniczące w pikniku otrzymały dyplomy, a zwycięzców nagrodzono gadżetami sportowymi.
Udział w programie ,, Owoce i warzywa w szkole” oraz w takich akcjach jak piknik, to po pierwsze dobre sposoby na kształtowanie wśród uczniów właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków, a po drugie dobry sposób na rozwijanie prawidłowych postaw prozdrowotnych.
7 czerwca uczniowie naszej szkoły byli w Sandomierzu na wycieczce.
W planie naszej wycieczki znalazła się wizyta w zbrojowni rycerskiej, czyli jednego z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza. Tuż przy rynku swoją siedzibę ma Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. W zbrojowni w można zobaczyć, a co najważniejsze i najciekawsze przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę. Uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęć właśnie w takich strojach.
Brama Opatowska - główny zabytek Sandomierza, jedna z niegdyś czterech bram wchodzących w kompleks murów obronnych, wzniesiona przez króla Kazimierza Wielkiego około 1362 roku. Na szczyt bramy można było wejść i tarasu widokowego podziwiać przepiękną panoramę miasta i okolicy.
Uczniowie mieli możliwość przejścia Podziemną Trasą Turystyczną. Utworzona została przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów Trasa prowadzi pod ośmioma kamienicami. Najgłębsze wyrobiska sięgają 12 m pod płytę Rynku, a długość chodników wynosi 470 m.
Rejs statkiem po Wiśle był ostatnim punktem naszej wycieczki przygodą. Podczas rejsu, oglądali uczniowie panoramę Sandomierza - miasta leżącego na wysokiej skarpie. Widok zachwyca. Urzekają strzeliste wieże kościołów i górująca na skarpie bryła Collegium Gostomianum. Rejs statkiem po Wiśle w Sandomierzu trwał pół godziny
Powered by aSc EduPage